tuv
   
     

Кнопка праворуч активує калькулятор розрахунку часу реверберації у приміщенні. За допомогою даної програми можна самостійно підібрати необхідну кількість звукопоглинаючих матеріалів для забезпечення високого рівня акустичного комфорту в приміщенні, що проектується.

_________________________________________________

Час, протягом якого рівень звукового тиску зменшується на 60 дБ після припинення звучання джерела називається часом стандартної реверберації (RT60) і є однією з найважливіших акустичних характеристик приміщення. 

 

Даний акустичний калькулятор є безкоштовним ресурсом і призначений для оцінки часу реверберації в приміщенні залежно від його призначення, а також попереднього підбору необхідної кількості звукопоглинаючих матеріалів. Крім використання внутрішньої бази даних звукопоглинаючих матеріалів програма дозволяє вводити коефіцієнти поглинання будь-яких довільних матеріалів, взятих з довідкової літератури (Таблиця коефіцієнтів звукопоглинання). 

 

Проведення розрахунків передбачає введення даних у діалоговому режимі та подальше виведення результатів на екран у вигляді діаграми. Розрахунок часу реверберації (RT60) в запропонованому калькуляторі проводиться за методикою, викладеною в СНиП 23-03-2003 "Захист від шуму" в октавних смугах частот за формулою Ейрінга (Carl F. Eyring):

 

Т (сек) = 0,163*V / −ln(1−α)*S,

 

де

V – об’єм залу, м3
S – сумарна площа всіх огороджувальних поверхонь залу, м2
α - середній коефіцієнт звукопоглинання у приміщенні 

Отриманий розрахунковий час реверберації графічно порівнюється з рекомендованими (оптимальними) значеннями, що нормуються міжнародними стандартами: 

 

DIN 18041 Acoustical quality in small to medium-sized rooms, 2004

EBU Tech. 3276 – Listening conditions for sound programme, 2004

IEC 60268-13 (2nd edition) Sound system equipment - Part 13, 1998

 

Правила пользования